OPERACJE KRĘGOSŁUPA

Lecznica Medi West nawiązała współpracę z zespołem wybitnych specjalistów z dziedziny nerurochirurgii specjalizujących się m.in w zaawansowanych technikach operacyjnych schorzeń kręgosłupa.

W zależności od rodzaju schorzenia lekarz proponuje jedną z dostepnych metod:

  1. Microdiscectomia,  znana również jako mikrodekompresja, jest jedną z najczęstszych minimalnie inwazyjnych procedur chirurgii kręgosłupa. Głównym celem mikrodiscektomii jest odbarczenie ucisku na korzeń nerwowy, aby złagodzić ból pleców. Średni czas rekonwalescencji po zabiegu wynosi zaledwie 12 tygodni.
  2. Endoskopia - to jedna z najnowocześniejszych metod operacyjnych kręgosłupa, która pozwala nie tylko zmniejszyć ból okołooperacyjny, ale także zwiększa bezpieczeństwo operacji i zdecydowanie skraca czas rekonwalescencji. W przypadku tej metody czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki i wynosi średnio około 6 tygodni.
  3. Discetomia - jest to zabieg, który ma na celu usunięcie dysku w kręgosłupie. Wskazaniem jest ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych, który powoduje ból. W zależności od wskazań i objawów bólowych najczęściej wykonuje się zabieg discektomii lędźwiowej lub szyjnej. Proces rekonwalescencji jest skomplikowany i  wynosi średnio 12 miesięcy.

Zobacz jak przebiega operacja:

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń: 459 599 053

Napisz: kontakt@mediwest.pl

 

MediRaty