Grodzisk Mazowiecki – najlepsi ortopedzi z MEDIWEST
Prywatna przychodnia MEDIWEST oferuje opiekę w zakresie ortopedii. Ortopeda jest specjalistą, który wraz z chirurgiem, zajmuje się leczeniem oraz diagnozowaniem wszelkich chorób oraz urazów powstałych w narządzie ruchu. Ortopeda zajmuje się dolegliwościami powiązanymi ze szkieletem i układem więzadłowo-stawowym (w tym uszkodzeniami stawów, mięśni oraz nerwów).
Do lekarza ortopedy należy się udać wówczas, kiedy coś złamiemy lub kiedy podczas wysiłku naciągnęliśmy mięśnie. Do specjalisty warto zgłosić się również wtedy, kiedy zaobserwujesz u siebie skrzywienia oraz wady postawy.
Lekarz ortopeda diagnozuje takie choroby jak:
- choroby kręgosłupa,
- chorobę Scheuermana,
- chorobę Olliera,
- wady postawy – w tym między innymi skoliozę oraz kifozę,
- zmiany przeciążeniowe – między innymi zapalenie kaletki przedrzepkowej,
- choroby Dupuytrena,
- jałowe martwice kości,
- choroby biodra - w tym między innymi choroby zwyrodnienia stawu biodrowego,
- nowotwory kości,
- choroby zapalne kości oraz stawów,
- urazy – wszelkie złamania oraz skręcenia,
- wady wrodzone – w tym między innymi kręcz szyi.
MEDIWEST – lekarz ortopeda prywatnie
dr n. med. Maciej Luterek
Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i zabiegowym. Od 17 lat czynnie uczestniczy w pracach naukowych oraz praktykuje w ośrodkach zajmujących się leczeniem ortopedycznym i urazowym. Studiował medycynę na Warszawskiej Akademii Medycznej, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego pracował w Zakładzie Anatomii Prawidłowej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2005r. rozpoczął studia doktoranckie oraz pracę dydaktyczną ze studentami. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii w ortopedii, szkolenia uzupełniające dotyczące artroskopii stawów skokowych i biodrowych, niestabilnych złamań miednicy oraz biologii molekularnej.
O sobie mówi:
W swojej praktyce kładę nacisk przede wszystkim na kompleksowe diagnozowanie pacjenta i ustalenia wszelkich możliwych przyczyn wystąpienia u niego danego schorzenia. W kolejnym etapie najważniejszym jest dla mnie odpowiedni dobór metod terapeutycznych z wyselekcjonowaniem tych pacjentów, którzy mogą być skutecznie leczeni nieoperacyjnie i tych, u których tylko leczenie operacyjne może przynieść trwałą poprawę stanu zdrowia.
Nawet najlepiej przeprowadzony zabieg chirurgiczny nie gwarantuje powodzenia: wybór leczenia operacyjnego w ortopedii jest swego rodzaju ostatecznością, gdy inne metody terapeutyczne nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Wyznacznikiem udanego zabiegu operacyjnego jest poprawa jakości życia operowanego chorego. Aby osiągnąć ten cel od samego początku niezbędna jest pełna współpraca lekarza i pacjenta na każdym etapie leczenia: ustalenia rozpoznania i kwalifikacji do konkretnego zabiegu operacyjnego, ścisłe przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych zwłaszcza dotyczących procesu rehabilitacji.